Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Elegancki płaszczyk 2018

Eleganckie płaszcze

Długi czarny plaszcz zimowyRobiąc zimowe zakupy co roku stajemy przed dylematem – co kupić kurtkę czy płaszcz? Zarówno kurtki jak i eleganckie płaszczyki są dostępne w sklepach w rozmaitych wzorach i fasonach. Warto zdecydować się na fason, który pasuje do naszego stylu, model, w którym będziemy się dobrze czuć.

Jeszcze kilka lat temu zimą na ulicach można było spotkać ludzi wyłącznie w czarnych i szarych płaszczach. Na szczęście moda na banalność już minęła. Dziś nosimy płaszcze i kurtki zimowe we wszystkich kolorach tęczy. Rozmaite wzory, barwne fasony, oryginalne kroje. Jeśli preferujemy stonowane kolory i klasyczne ubrania sięgnijmy choćby po młodzieżową czapeczkę lub fantazyjny szalik. Przynajmniej w ten sposób możemy ocieplić zimne dnie i na choćby chwilę przegonić srogą zimę. Intensywny kolor lub ciekawy wzór jest w stanie rozweselić nawet największego smutasa.

Jakie są najmodniejsze płaszczyki zimowe? Na topie są płaszcze zdobione szerokimi paskami sprytnie podkreślającymi damską kibić. Niezwykle stylowymi elementami często pojawiającymi się na eleganckich kurtkach są super duże kołnierze, klamry i szerokie ramiona. Z mody nadal nie wychodzą skrócone rękawy (sięgają nieco poniżej łokci) ręce mogą zasłonić np. długie rękawiczki (nieśmiertelny fason – długie skórzane rękawiczki rodem z filmu lub swojskie, wełniane modele rękawiczek).

Styliści lansują motywy militarne (proste, dwurzędowe płaszczyki z ciekawymi zapięciami, modele przypominające surduty), akcenty folk (góralskie wzory, haftowane zdobienia) oraz wyrafinowaną elegancję (super eleganckie płaszcze zimowe przypominające sukienki, klasyczne płaszczyki).

Alternatywą dla zimowego płaszcza może być kożuch. Zapewnia nam ciepło, jest bardzo stylowy, od kliku sezonów stylowe płaszczyki na zimęznów króluje na wybiegach. Warto zdecydować się na model wykonany ze sztucznej faktury (po pierwsze ekologia, po drugie cena – prawdziwe futra kosztują krocie).

Osoby preferujące sportową odzież nie muszą decydować się na zakup kurtki. Świetnym pomysłem może być sportowy płaszcz. Zazwyczaj sięga do kolan, wyposażony jest w wygodne ściągacze, pojemne kieszonki i nieocenione zimą kaptury.

Wiosenne płaszczyki to przede wszystkim  nieśmiertelne trencze. Wykonane z lekkich materii, bardziej zdobią niż ogrzewają. Idealne na cieplejsze wiosenne dni. Z kolei jesienne trencze podszywane są delikatnymi kożuszkami i futerkami. Świetnie sprawdzają się zarówno jako codzienne i świąteczne odzienie wierzchnie.