Kurtki ze skóry

Modna skórzana kurteczka”Fura, skóra i komóra” – powiedzenie to nie bez powodu na stałe znalazło miejsce w naszym języku. Pierwotnie oznaczało ludzi zamożnych, dziś odnosi się bardziej do osób lubiących się lansować. Skóra kojarzy nam się więc z pewnym luksusem, uznawana jest za jeden z najlepszych materiałów odzieżowych. Kiedyś posiadanie skórzanej kurtki czy spodni było czymś szczególnym. Obecnie jest ona powszechnie dostępną fakturą. A na zakup ubrania z niej wykonanego może sobie pozwolić praktycznie każdy.

Skóra jest świetnym materiałem na spodnie, żakiety, marynarki i płaszcze. Robi się z niej również wysokiej jakości rękawiczki, torebki, walizki i plecaki. Jednak obecnie najpopularniejszym skórzanym wyrobem są kurtki.

Kilka lat temu skórzane kurtki nosiło się głównie zimą. Dzisiaj ze skóry wykonywane są zarówno kurtki na zimę, jak i przejściowe modele, które ubieramy wiosną i jesienią.

Zimowe kurtki ze skóry najczęściej podszyte są futerkiem. Najmodniejszy jest fason sięgający do pasa w kolorze czarnym bądź brązowym, z odpinanym kapturem. W sklepach możemy kupić modele tego typu zarówno w wersji męskiej i damskiej, jak i młodzieżowej i dziecięcej.

Przejściowe kurtki skórzane są na topie już od kliku sezonów. Nic dziwnego, świetnie pasują do dżinsów i luźnych sukienek, jak i do eleganckich spódniczek. Do skórzanej kurtki możemy ubrać zarówn0 adidasy bądź trampki, jak i szpilki, albo bardzo modne ostatnio buty na koturnie.

Skórzana wiosenna kurteczka (tak zresztą jak i zimowa wersja skóry) zazwyczaj sięga do pasa. Najczęściej jest Czarna kurtka skórzana dla Pańzdobiona klapami na piersiach i efektownymi klamrami. Jesienią i wiosną nosimy skóry praktycznie we wszystkich kolorach tęczy: od ciemnych (czerń, granat, brąz) poprzez intensywne (czerwień, nasycona żółć, mocna zieleń) do jasnych (białe kurteczki, modele kremowe i beżowe).

Skóra nie jest zarezerwowana tylko na chłodniejsze dni. Latem np. na wieczorny wakacyjny spacer po mieście również możemy założyć letnią kurteczkę ze skóry. Najbardziej odpowiedni będzie model z krótkimi rękawkami sięgającymi do łokci. Do takiej kurteczki idealnie będzie pasować letnia sukienka w kwiaty i modne szpilki.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 20161 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 402

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/skorzane-kurtki/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:407 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-includes/functions.php(3598): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-includes/plugin.php(524): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-includes/load.php(671): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 407